Kamieninės ląstelės - taip gydo gamta Pagrindinis - Kodėl verta išsaugoti? - Mes išsaugojome - Ramunė
Atgal
 
   
Ramunė Margaritos mama

Visos ligos jaunėja ir agresyvėja, nusprendėme, kad išsaugoti ląsteles - buvo pats logiškiausias mūsų sprendimas. Jei kada nors atsitiktų nelaimė ir vaikas susirgtų, o vienas iš galimų gydymo būdų būtų kamieninės ląstelės, matyt, negalėtum atleisti sau likusį gyvenimą, kad nepasinaudojai galimybe ir jų neišsaugojai. Kita vertus, donorą rasti pakankamai sunku, ir ar tai pigesnis būdas? Manome, ne... O ateinantis žmogutis  yra toks svarbus mūsų gyvenime!

 

Pirmą kartą apie kamienines ląsteles sužinojome lankydami Sveikos pradžios mokyklėlę, kai iki dukrytės gimimo buvo likę keletas mėnesių. Lietuvoje, tai yra pakankamai nauja tema ir niekas iš draugų dar nebuvo išsaugoję savo vaiko ląstelių. Neturėjome rekomendacijų iš lūpų į lūpas kaip viskas vyksta. Mažai informacijos mus pasiekia ir iš žiniasklaidos apie naujausius gydymo metodus.

 

Kadangi gimdymas prasidėjo truputi ankščiau nei tikėjomės, deja, galutinį sprendimą teko priimti gimdykloje, likus keletui valandų iki dukrytės atėjimo. Smagu, kad gimdyklos personalas ir mus prižiūrinti gydytoja greitai pasiruošė ląstelių surinkimui. Tad gimdykloje teko užpildyti ir visus reikalingus dokumentus.  Dėkojame visiems už operatyvų ir svarbų darbą dėl mūsų!