Pagrindinis | Naujienos | Kamieninės ląstelės | Kodėl verta išsaugoti? | Kaip viskas vyksta? | Kodėl VITA 34? | Apie mus | Kontaktai |
Balandžio 7 dieną seniausias Europoje Kamieninių ląstelių bankas „Vita34“ švenčia 20 metų jubiliejų.
DaugiauLeipcigas, 2016 m. spalio 13 d. Šią savaitę prie „Vita 34“ komandos prisijungė nepaprastas stažuotojas – 16-metis Janas Hömmeʼas. Brolius Janą ir Arneʼą (11 m.) sieja kai kas labai ypatinga. Siekiant nugalėti kraujo ligą Janui buvo transplantuotos kamieninės ląstelės, paruoštos iš jaunesniojo brolio virkštelės. Šis sėkmingas kamieninių ląstelių gydymas tapo įmanomu dėl „Vita 34“ įgyvendinamos brolių ir seserų iniciatyvos.
DaugiauLietuviškas Kamieninių ląstelių bankas "Imunolita" tapo Vokiško kamieninių ląstelių banko "VITA 34" dalimi. Mes esame VITA 34 šeimos dalis Baltijos šalims.
DaugiauGruodžio mėnesį pradedamas pirmasis klinikinis tyrimas, kurio metu bus siekiama įvertinti pirmiausia bioreaktoriaus, sukurto Peter Zandstra, pajėgumą gauti terapijai reikalingą virkštelės kraujo kamieninių ląstelių skaičių. Medikų teigimu, UM171 padarys šį procesą dar efektyvesnį. O tai reiškia, jog galima bus padėti daugiau pacientų su mažesniu šalutiniu poveikiu ir greitesniu pasveikimu.
DaugiauNors kamieninių ląstelių terapija turi daug potencialo įvairių ligų gydyme, vis dėlto išauginti vieno metro ilgio aksoną, kuris atstatytų Lou Gehrig‘o liga sergančiųjų pacientų motorines funkcijas, daugeliui skamba kaip mokslinė fantastika. Tik išsiaiškinus šios degeneracinės nervų ligos patogenezę ir priežastis, lemiančias neuronų žuvimą, bus galima ieškoti tinkamiausių gydymo metodų, o kol kas kamieninės ląstelės yra nepakeičiama priemonė aiškinantis amiotrofinės lateralinės sklerozės priežastis molekulių lygmenyje.
DaugiauBene lengviausiai gaunamos ir gerai diferencijuojančios į įvairius audinius virkštelės kraujo kamieninės ląstelės yra vienas iš perspektyviausių Parkinsono ligos gydimui naudojamų ląstelių tipas. 2008 m. atliktas kinų klinikinis tyrimas, kurio metu pacientams buvo įterptos būtent iš virkštelės gautos mezenchiminės kamieninės ląstelės, parodė, jog ląstelių terapija yra daug žadanti gydymo metodika.
DaugiauBostono (JAV) tyrėjai sėkmingai išaugino žmogaus ragenos audinį, kurio panaudojimas medicinoje potencialiai leis atkurti regėjimą akliesiems. Tai vienas pirmųjų bioaudinių, sukurtų iš suaugusio žmogaus kamieninių ląstelių. Nors kamieninių ląstelių tyrimai dar tik įsibėgėja, jų pritaikymas ligų gydymui sparčiai auga. Jau ankščiau žinoma, jog kai kurioms ligoms, tokioms kaip glaukoma, aklumas, makulos degeneracija gali būti naudojamos iš kaulų čiulpų arba virkštelės kraujo gautos mezenchiminės kamieninės ląstelės.
DaugiauAr kada nors įsivaizdavome malonų vizitą pas odontologą be skausmo ir baimės? Ne vieną reguliariai lankytis pas dantų specialistą atbaido vien mintis apie dūzgiantį grąžto garsą ar adatos dūrį į jautrią burnos gleivinės vietą. Visgi, kas kažkada atrodė tolima svajonė, pamažu virsta realybe. Naujausi mokslininkų atradimai ir kamieninių ląstelių terapija greitai pakeis skausmingas ir nemalonias dantų taisymo procedūras, kadangi natūralius dantis bus galima išauginti in vitro.
DaugiauDidžiojoje Britanijoje leukemija sergančiam pacientui, kuriam buvo likę gyventi apie 18 mėnesių, buvo transplantuoti du virkštelės kraujo kamieninių ląstelių vienetai. Davidas Pyne, kuriam yra 60 metų, buvo priverstas apsvarstyti alternatyvius gydymo būdus, kuomet chemoterapija ir kraujo perpylimai nepadėjo. Jam buvo pasiūlytas gydymas naudojant donorų kraują - iš dviejų naujagimių virkštelių. Vienas virkštelės kraujo donoras buvo iš Amerikos, kitas iš Prancūzijos.
DaugiauVystantis regeneracinei medicinai sukuriama vis daugiau naujų, pažangių ir efektyvių gydymo metodų. Dar vienas spartus žingsnis į priekį – nudegimų gydymas kamieninėmis ląstelėmis. Pirmą kartą naudojant kamienines ląsteles iš virkštelės buvo išauginta dirbtinė oda. Šis naujas metodas sunkių nudegimų pacientams užtikrina greitesnį odos persodinimą, kadangi dirbtinė oda gali būti saugoma ir panaudojama vos prireikus.
Daugiau