Kamieninės ląstelės - taip gydo gamta Pagrindinis - Kamieninės ląstelės - Kas yra kamieninės ląstelės? - Virkštelės kraujo
Atgal
 

Virkštelės kraujo


Virkštelės kraujo kamieninių ląstelių yra gausu placentiniame kraujyje ir placentos audiniuose. Šios ląstelės neskausmingai ir be jokios žalos gali būti surenkamos kūdikio gimimo metu iš audinių, kurie tradiciškai po kūdikio gimimo yra išmetami. Virkštelės kraujo kamieninės ląstelės yra ne tik puiki alternatyva kaulų čiulpų kamieninėms ląstelėms, bet ir pasižymi eile privalumų:

  1. Jos yra energingos, nes jaunos, o tai padidina galimybę šias ląsteles panaudoti artimų šeimos narių gydymui.
  2. Jos yra naivios, ir 10 kartų sparčiau dauginasi, kas salygoja geresni lątelių prigijimą bei mažesnę atmetimo reakciją.
  3. Virkštelės kraujo surinkimas nesukelia jokio skausmo ar nemalonių pojūčių  jokios rizikos nei kūdikiui, nei motinai.
  4. Jos pasižymi "šviežumu" -  tai yra labai maža tikimybe, kad ląstelės gali būti užkrėstos įvairiomis infekcijomis ar virusais.

Pasaulyje apie 20 metų egzistuoja galimybė išsisaugoti savo kūdikio virkštelės kraujo ląsteles, kurias reikiamu momentu galima atšildyti, paruošti transplantacijai ir transplantuoti. Kadangi virkštelės kraujo kamieninių ląstelių surinkimo procedūra yra nesudėtinga, o gydymo potencialas vis augantis, visame pasaulyje yra daugiau kaip keli šimtai šimtai viešų ir privačių bankų, kurie saugo šias ląsteles. Nustatyta, kad virkštelės kraujyje esama ir mezenchiminių kamieninių ląstelių, kurių savybės smarkiai išplečia virkštelės kraujo panaudojimo galimybes.

 

Įvairiose pasaulio šalyse daugiau kaip 19000 žmonių padėjo išgyventi virkštelės kraujo kamieninių ląstelių transplantacija.