Pagrindinė kamienių ląstelių savybė – virsti bet kuria organizmo ląstele. Taip pat jos pasižymi regeneracinėmis savybėmis, atstato pažeistus audinius, dėl to yra svarbios įvairių ligų gydyme.
Kamieninės ląstelės sudaro mūsų kraujo ir imuninės sistemos pagrindą, o dėl savo unikalios savybės virsti bet kokiomis organizmo ląstelėmis, jos gali būti naudojamos įvairių ligų gydyme. Šiuo metu pagrindinis praktinis kamieninių ląstelių pritaikymas yra kraujo ir imuninių ligų gydymui. Tačiau jau atliekami klinikiniai tyrimai, kuriuose dėl savo unikalių savybių šios ląstelės gali būti naudojamos gydant diabetą, raumenų ligas. Kamieninių ląstelių gebėjimas virsti nervinio audinio ląstelėmis leidžia jas panaudoti nugaros smegenų pažeidimų, insultų, Alzhaimerio, Parkinsono ligos, išsėtinės sklerozės gydymui. Kamieninėmis ląstelėmis galima gydyti miokardo infarktą, su amžiumi susijusias degeneracines ligas, negyjančius kaulų ar kremzlės defektus.
Riebalinio audinio kamieninės ląstelės pasižymi didele dauginimosi jėga bei gali virsti kaulų, riebalų, raumenų, kremzlės bei nervinėmis ląstelėmis. Mokslininkų grupės susitelkusios dirba įvairiomis kamieninių ląstelių pritaikymo kryptimis, atliekami eksperimentai teikia daug vilčių, tačiau toli gražu, ne visos paslaptys įmintos.