Grupė entuziastingų imunologų, remdamiesi pasauline praktika, nusprendė imtis iniciatyvos ir įkurti pirmąjį audinių banką Lietuvoje. Kodėl? Todėl, kad nebuvome, nesame ir nebūsime abejingi tam, kas vyksta aplinkui.
Kamieninės ląstelės gydymui buvo pradėtos naudoti 1950 m. Iki šių dienų kamieninės ląstelės iš kaulų čiulpų yra naudojamos kraujo ligų gydyme. Kadangi, tinkamų kaulų čiulpų donorų skaičius pasaulyje yra žymiai mažesnis, nei sergančiųjų, jau 1988 m. Prancūzijoje buvo atlikta pirmoji virkštelės kraujo kamieninių ląstelių transplantacija. Gydymas buvo sėkmingas, todėl virkštelės kraujo kamieninės ląstelės pradėtos aktyviai naudoti kaip alternatyva kaulų čiulpams. 1992 m. JAV buvo įkurtas pirmasis kamieninių ląstelių bankas, kuriame saugojamos virkštelės kraujo kamieninės ląstelės. Seniausias Europos kamieninių ląstelių bankas veikia nuo 1997 m.
Pirmosios kaulų čiulpų transplantacijos Lietuvoje laukėme 49 metus. Svarbu, kad žingeidžių, profesionalių, atsidavusių gydytojų dėka - sulaukėme! Kodėl tiek laukti turėtume ir virkštelės kraujo banko Lietuvoje? Atsakomybę dėl nepadarytų darbų - prisiimkime kiekvienas. Juo labiau, kad kamieninių ląstelių panaudojimas - ne tik kraujo ligų gydymas -, o visas revoliucinis regeneracinės medicinos etapas su daugybe pritaikymo galimybių ligoms, kurios "nepasiduoda" tradicinei medicinai.
Todėl nelaukėme. Sukaupėme pakankamai patirties, stažavomės, kryptingai mokėmės. Subrandinę, įsisavinę metodiką ėmėmės darbo.
Taigi, 2006 metais, Vilniuje, įsikūrė Kamieninių ląstelių banko laboratorija. Esame atviri naujovėms, siekiame bendro mokslininkų, gydytojų, ir visuomenės darbo. Svarbiausia, kad žengtume kartu su naujausiomis technologijomis ir kuo greičiau pritaikytume jas medicinos praktikoje.