Mažų ląstelių – didelė vertė Pagrindinis - Kamieninės ląstelės - Gydymo pavyzdžiai - Cerebrinis paralyžius
Cerebrinis paralyžius

Daugiausia klinikinių tyrimų, esant šiems pažeidimams yra atlikta Duke Universitete, Šiaurės Karolinoje, USA.  Vaikai, kurie turėjo nervų sistemos pažeidimus, buvo gydyti autologinėmis VK kamieninėmis ląstelėmis nuo 2005 m.  Jau 2009 m. buvo publikuota pirmas 100 tokio gydymo atvejų. Tyrimai taip pat buvo pradėti ir Azijoje. 2007-2009 m. buvo paskelbti  4 cerebrinio paralyžiaus gydymo atvejai. 

 

  • Vienuolikos mėnesių Ryanui Dentonui gydytojų diagnozė buvo lemiama - cerebrinis paralyžius. Po sudėtingo gimdymo Ryanas sunkiai kvėpavo bei neturėjo jokių būtinų instinktų. Tačiau šiandien, būdamas ketverių, jis geba ne tik vaikščioti, bet ir šnekėti. O jo mama džiaugiasi prieš gimdymą priėmusi teisingą sprendimą - privačiame banke išsaugoti sūnaus virkštelės kraują. Ryanui jo paties virkštelės kraujo kamieninių ląstelių injekcija buvo atlikta Sakramente, Kalifornijos valstijoje (Amerika). Jau po trijų mėnesių medikai fiksavo ženklius jo būklės pagerėjimus. O kaip Ryanas gyvena šiandien, galite pamatyti video. 

 

  • Amerikoje, 6 mėnesių mergaitė Aby sirgo smegenų pažeidimu, kurį sukėlė deguonies trūkumas gimdymo metu. Gydytojai neteikė tėvams jokių vilčių dėl vaiko būklės pagerėjimo. Tuomet mergaitės mama sužinojo apie eksperimentinius bandymus Meksikoje, kur 7 vaikams, sergantiems cerebriniu paralyžiumi gydymui efektyviai buvo naudojamos autologinės vaikų VK kamienines ląsteles. Aby taip pat buvo atlikta jos VK kamieninių ląstelių transfuzija. Gydytojai nežadėjo, kad ši procedūra padės, tačiau jau po kelių savaičių po transplantacijos mergaitė pradėjo skirti objektus ir reaguoti žvilgniu

Šaltinis: http://www.cordblood.com/cord_blood_banking_with_cbr/realpeople_realstories/abbypell/index.

 

  • 2008 m. Singapūre pirmą kartą atlikta VK kamieninių ląstelių transplantacija 2 metų mergaitei, sergančiai cerebriniu  paralyžiu. Jos VK buvo surinktas gimdymo metu ir saugotas  CordLife kamieninių ląstelių banke. Po transplantacijos stebimas ryškus mergaitės būklės pagerėjimas, ji tapo labiau bendraujanti bei aktyvesnė fizioterapijos bei lavinimo treniruotėse.

Šaltinis: http://www.cordlife.com/sg/whycordlife/lifestory.php

 

  • 5 mėnesių amžiaus mergaitė, kuriai gimdymo metu buvo pažeistos smegenys, buvo gydoma virkštelės kraujo kamieninėmis ląstelėmis. Nors tokia mergaitės smegenų pažeidimų gydymo procedūra yra eksperimentinė, tačiau jos tėvai jau dabar pastebi pagerėjimą. Gydymui buvo naudojamos pačios mergaitės virkštelės kraujo KL, kurios buvo surinktos po gimdymo ir laikomos banke. Video

 

  • Mergaitei, sergančiai cerebriniu paralyžiumi, buvo transplantuotos virkštelės kraujo kamieninės ląstelės. Jau po ne pilnų metų buvo stebimas akivaizdus mergaitės būklės pagerėjimas.

Plačiau apie tai galite pažiūrėti čia:
Cerebrinio paralyžiaus gydymas kamieninėmis ląstelėmis 2009-07
Cerebrinio paralyžiaus gydymas kamieninėmis ląstelėmis 2008-09