Mažų ląstelių – didelė vertė Pagrindinis - Naujienos - Pirmasis žingsnis link naujos CD34 ląstelių padauginimo technologijos
 
Atgal
 

Pirmasis žingsnis link naujos CD34 ląstelių padauginimo technologijos 2013-09-19

Rugsėjo 9 d. bendrovė Gamida Cell (Jaruzalė) paskelbė, jog atlikta pirmoji sėkminga NiCord preparato transplantacija. Transplantacija taikyta Duke Universiteto ligoninėje (JAV) mieloblastine leukemija sergančiam pacientui. Jam transplantuotos padaugintos  vieno virkštelės kraujo vieneto ląstelės.

 

Gamida Cell yra pasaulyje lyderiaujanti kamieninių ląstelių kultivavimo priemonių ir regeneracinės medicinos produktų gamintoja. Jų taikinyje – įvairios sunkiai pagydomos ligos, o tarp jų ir minkštųjų audinių navikai, nepiktybinės hematologinės ligos, neutropenija, radiacijos sindromas, autoimuniniai, genetiniai ir kiti sutrikimai, kuriems gydyti paprastai reikia didelio kamieninių ląstelių kiekio.

 

NiCord – tai preparatas, gaminamas iš užšaldyto (kriokoncervuoto) virkštelės kraujo vieneto. Prieš naudojimą mėginys atšildomas, CD 34 ląstelės išgryninamos ir padauginamos naudojant specialią Gamida Cell metodiką (Dauginama ne tik specialioje citokinais praturtintoje terpėje, bet taip pat naudojamas ir nikotinamidas (lengvai metabolizuojama vitamino B3 forma). Ši medžiaga slopina ląstelių diferenciaciją ir pagerina padaugintų CD 34 ląstelių prigijimą po transplantacijos).

 

NiCord gamybos technologijos esmė – išplėsti ir pagerinti klinikinį ir ekonominį kamieninių ląstelių terapijos prieinamumą, kadangi virkštelės kraujo ląstelės iki terapijai reikalingo kiekio padauginamos tam, kad vietoj kelių saugomų mėginių gydymui pakaktų vieno vienintelio.

 

„Tai pirmasis klinikinis įrodymas, jog ši technologija yra efektyvi gydant žmones, nes kol kas rezultatus stebėjome tik laboratorijoje ir modeliniuose gyvūnuose. Klinikinio tyrimo tikslas – įrodyti, jog NiCord yra greitas, patikimas, saugus ir efektyvus būdas gauti didelį kiekį kraujodaros kamieninių ląstelių. Šiandieniniai rezultatai, kuriuos gauname stebėdami pirmąjį pacientą, mus tik dar labiau įkvepia ir drąsina tęsti pradėtus darbus“, kalba Tonis Peled, Gamida Cell įkūrėjas ir mokslinių tyrimų bei plėtros direktorius. 

 

Šaltinis: čia.