Mažų ląstelių – didelė vertė Pagrindinis - Naujienos - Iš virkštelės kraujo kamieninių ląstelių sukurti „dirbtiniai kaulai“
 
Atgal
 

Iš virkštelės kraujo kamieninių ląstelių sukurti „dirbtiniai kaulai“ 2013-08-26

Granados (Ispanija) mokslininkai užpatentavo naują biomedžiagą, iš virkštelės kamieninių ląstelių, kurios dėka palengvins gamybą kaulinio audinio – dirbtinio kaulo. Medžiaga, kurią sudaro aktyvuotos anglies pluoštas, skatina ląstelių diferenciaciją į kaulines ląsteles.

 

Nors metodas nebuvo taikomas "in vivo", laboratorinių tyrimų rezultatai yra labai perspektyvūs. Ateityje tai galėtų padėti sukurti vaistus kaulinio audinio ar osteochondrocitų atstatymui, trauminių pažeidimų gydymui ar galūnių kremzlinio audinio atstatyme. Kitas žingsnis būtų implantuoti šį biomedžiagos modelį eksperimentiniams gyvūnų modeliams – žiurkėms ir triušiams ir stebėti, ar šis biomedžiagos modelis gali regeneruoti kaulinį audinį šiuose gyvūnuose.

 

Ši naujai sukurta technologija gali turėti didelį kamieninių ląstelių pritaikymą regeneracinėje medicinoje, o taip pat ir gydant kaulinio bei kremzlinio audinio pažeidimo problemas.

 

 

Šaltinis: čia.