2008 metų rugsėjo 18 d. Latvijos Paul‘o Stradin‘o Universitetinės klinikinės ligoninės kardiologijos centre buvo atlikta pirmoji Baltijos šalyse sėkminga kamieninių ląstelių transplantacija į širdį.
„Du pensijinio amžiaus vyrai prieš keturias dienas patyrę miokardo infarktą, sutiko dalyvauti eksperimente. Pirmiausiai iš jų kaulų čiulpų buvo paimtos ir išskirtos kamieninės ląstelės, kurios vėliau buvo specialiai paruoštos laboratorijoje ir transplantuotos į pacientų širdis. Šiandien tai tik eksperimentinis gydymas, tačiau jeigu pavyks įrodyti šio metodo efektyvumą, tai bus didelis posūkis medicinoje.“ - sakė Latvijos Kardiologijos centro vadovas prof. Andrejs Erglis.
„Kamieninių ląstelių galimybės yra tiriamos jau seniai. Didelė tikimybė, kad jos gali ne tik prigyti bet kuriame organe, bet ir jį atstatyti. Manau, ateityje tokios biomedicinos dėka, mes atsisakysime vaistų. Žinoma, mes ne pirmieji, atlikę tokią operaciją, tačiau pasaulyje patenkame į pirmąjį penketą.“ – kalbėjo Ląstelių transplantacijos centro vadovas Erik Jakobson ir Andrejs Erglis.
Planuojama, kad tokių operacijų vien tik Latvijoje bus atliekama iki 500-1000 per metus.