Pagrindinis | Naujienos | Kamieninės ląstelės | Kodėl verta išsaugoti? | Kaip viskas vyksta? | Kodėl VITA 34? | Apie mus | Kontaktai |
Šis berniukas gimė sveikas. Tačiau jau 3 metukų jam buvo diagnozuota anemija. Berniuko kaulų čiulpai nepagamino pakankamo kiekio kraujo ląstelių reikalingo organizmui. Šiandien jis yra gydomas kamieninėmis ląstelėmis siekiant atstatyti normalią kraujo ląstelių gamybą. Prieš transplantaciją, virkštelės kamieninės kraujo ląstelės buvo atšildytos ir paruoštos transplantacijai. Tokia procedūra užtrunka nuo 15 iki 30 minučių. Pati kamieninių ląstelių infuzija trunka irgi apie 15-30 min.
Daugiau2002 metais 35 metų vyrui buvo diagnozuota limfoblastinė leukemija. Apie savo ligą jis sužinojo duodamas kraują leukemija sergantiems žmonėms. Gydytojai nustatė vėlyvos stadijos kraujo vėžį, kurį reikėjo nedelsiant gydyti, tačiau gauti donorinio kraujo tinkančio ligoniui buvo neįmanoma. Gydytojai nuleido rankas pasakydami pacientui, kad jau nieko padėti nebegali. Tačiau jaunas vyras nepasidavė. Ieškodamas vilties, jis kreipėsi į Europos gydytojus, kurie jam papasakojo apie gydymą virkštelės kraujo kamieninėmis ląstelėmis.
DaugiauDaugiausia klinikinių tyrimų, esant šiems pažeidimams yra atlikta Duke Universitete, Šiaurės Karolinoje, USA. Vaikai, kurie turėjo nervų sistemos pažeidimus, buvo gydyti autologinėmis VK kamieninėmis ląstelėmis nuo 2005 m. Jau 2009 m. buvo publikuota pirmas 100 tokio gydymo atvejų. Tyrimai taip pat buvo pradėti ir Azijoje. 2007-2009 m. buvo paskelbti 4 cerebrinio paralyžiaus gydymo atvejai.
Daugiau
Klinikiniai tyrimai pradėti Floridoje, USA, 2005 m. Grupei vaikų, kuriems buvo naujai diagnozuotas I tipo diabetas, buvo transplantuotos jų saugotos VK kamieninės ląstelės. Ligos eiga palengvėjo. Manoma, kad VK kamieninės ląstelės sužadino imuninę sistemą ir sulėtino insuliną produkuojančių ląstelių ardymą. Praėjus 6 mėnesians, šių vaikų sveikatos būklė buvo pagerėjusi. Kiti klinikiniai tyrimai sekė Vokietijoje. 2010 m. užregistruoti 23 I tipo diabeto gydymo autologinėmis VK kamieninėmis ląstelėmis atvejai.
Daugiau