Mažų ląstelių – didelė vertė Pagrindinis - Naujienos - Autizmas – kaip gali padėti virkštelės kraujo kamieninės ląstelės?
 
Atgal
 


Autizmas – kaip gali padėti virkštelės kraujo kamieninės ląstelės? 2012-09-12

Autizmas - sutrikimas, keliantis daugiau klausimų, nei šiuo metu mokslas geba atsakyti. Vaikui vystantis nuo kūdikystės iki brandos autizmas pasireiškia skirtingai. Toks vaikas mokosi ir keičiasi, tačiau ne visada norima kryptimi, o tėveliai tiesiog priversti laukti - efektyvių terapijų kol kas nėra.

 

Tai ir paragino Sutter neurologijos institutą (Kalifornija, Sakramentas, JAV) pradėti gydymo virkštelės kraujo kamieninėmis ląstelėmis klinikinį tyrimą. Jo metu bus siekiama išsiaiškinti kamieninių ląstelių poveikį vaikų kalbinių sugebėjimų bei socialinių įgūdžių tobulėjimui, o taip pat gebėjimui mokytis. 

 

Šiuo metu tyrėjai renka 30 autistų vaikų grupę (2-7 metų amžiaus), kurių virkštelės kraujas buvo išsaugotas privačiame banke. Tyrimo dalyviai bus suskirstyti į 2 grupes: kontrolinei grupei pirmąjį kartą bus leidžiamas fiziologinis tirpalas (placebo efektui įvertinti), tuo tarpu likusiems – autologinės virkštelės kraujo kamieninės ląstelės (po 10 mln ląstelių su branduoliais 1 kg vaiko svorio). Po 24 savaičių nuodugnaus stebėjimo, grupės bus sukeistos, t. y. pradžioje fiziologinio tirpalo gavusiems pacientams bus transplantuotos autologinės kamieninės ląstelės. Numatoma klinikinio tyrimo trukmė - 6 mėnesiai.

 

Panašus tyrimas su 37 autistais jau buvo atliktas Kinijoje, tačiau Beike Biotechnology, iniciavusi tyrimą, jokių oficialių rezultatų iki šiol nepateikė. Meksikoje šiuo metu taip pat renkama grupė 3-12 metų autistų klinikiniam tyrimui naudojant adipozinio (riebalinio) audinio kamienines ląsteles.

 

Skeptikai tikina, kad stebuklingų pasveikimų tikėtis neverta, tuo tarpu tyrimą pradedantys medikai poveikiu neabejoja: "Aš mačiau, kaip kamieninių ląstelių terapija keičia kraujo vėžiu sergančių pacienatų gyvenimus, ir nekantrauju pamatyti, kaip šio mūsų darbo rezultatai atvers naujas galimybes autistų šeimoms. Juk tėvai, kurie pasirengę atiduoti viską už savo vaikų sveikatą, randa būdų, kaip ir kur kreptis. Pats laikas šią terapiją ištirti nuodugniai ir taikyti oficialiai" - sako vienas tyrimo iniciatorių, mokslininkas dr. M.Carroll.

 

Plačiau - straipsnyje. Išsamus klinikinio tyrimo aprašymas čia.