Mažų ląstelių – didelė vertė Pagrindinis - Naujienos - 10 priežasčių, kodėl verta išsaugoti savo kūdikio virkštelės kraują
 
Atgal
 

10 priežasčių, kodėl verta išsaugoti savo kūdikio virkštelės kraują 2012-11-27

Ko gero, kaip būsima mama ar tėtis, Jūs ne kartą girdėjote apie virkštelės kraujo surinkimą ir jo kamieninių ląstelių saugojimą. Deja, savo tėvų patarimo  šiuo klausimu nesulauksite, nebent jie būtų gydytojai ar mokslininkai. Kai mes gimėm, apie individualų gydymą ląstelių terapija niekas plačiai nekalbėjo ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Pačios kamieninės ląstelės Lietuvoje naudojamos apie 15 metų kraujo onkologinių ligų gydymui, naudojant kaulų čiulpų tranplantaciją,  o virkštelės kraujo kamieninės ląstelės pasaulyje pradėtos naudoti nuo 1988 metų. Pirmasis virkštelės kraujo kamieninių ląstelių bankas pradėjo saugoti ląsteles JAV 1992 metais, o Lietuvoje 2006 metais. Tad kodėl  verta išsaugoti gimimo metu surinktas virkštelės kraujo ląsteles saugyklose  ir kam jos yra reikalingos?

 

Priežastis Nr.1

Po gimdymo virkštelė kartu su placenta prieš 20 metų buvo tiesiog išmetamos ar kasamos po medžiu. Tačiau šiandien žinoma, kad virkštelės venoje esantis kraujas yra vertingas dėl jame esančių kamieninių ląstelių ir yra naudojamas gydant daugiau nei 80 ligų. Tai naturalus, pačios gamtos sukurti vaistai ir jų panaudojimas vis auga. Pagal  šiuo metu atliekamas klinikines studijas per artimiausius metus  gydomų ligų skaičius padidės mažiausia 7 kartus.

 

Priežastis Nr.2

Virkštelės kraujo kamieninės ląstelės puikiai pasitarnauja transplantacijos metu kaip ir kaulų čiulpų kamieninės ląstelės onkologinėms ligoms gydyti. Įrodyta, jog 100 ml virkštelės kraujo yra toks pats kiekis kraujodarinių kamieninių ląstelių kaip 1 litre kaulų čiulpų, o pats ląstelių surinkimas iš virkštelės kraujo yra paprastas ir saugus, lyginant su daugiau kaip 50 metų žinomu  kaulų čiulpų kamieninių ląstelių surinkimu.

 

Priežastis Nr.3

Būdamos pirmos dienos, būtent virkštelės kraujo kamieninės ląstelės yra pačios jauniausios, aktyviausios bei efektyviausios, lyginant su bet kuriomis kitomis suaugusio žmogaus kamieninėmis ląstelėmis naudojamoms gydymui. Šias ląsteles galėtume pavadinti "švariausia" mūsų natūralia gydymo priemone. Kadangi ląstelės užšaldomos, kol dar yra nepaveiktos mus supančios aplinkos, kuri per gyvenimą įtakoja ląstelių kokybę: oro, maisto, žalingų įpročių ar ligų, kuriomis susergame.

 

Priežastis Nr.4.

Kamieninės ląstelės - tai žaliava organų auginimui. Jau šiandien iš kamieninių ląstelių ataugintos kepenys, tulžies pūslė, širdies vožtuvas, dantys, kraujagyslės ir kt.  Pvz., prieš keletą metų pasaulį apskriejo žinia, jog ispanei Klaudio Kastilio buvo persodinta trachėjos dalis išauginta iš kamieninių ląstelių. O po metų Didžiojoje Britanijoje 10 metų berniukui buvo persodinta visa trachėja išauginta iš jo paties kamieninių ląstelių.

 

Priežastis Nr.5

Finansinė pusė - virkštelės kraujo išsaugojimas, kaip  unikalus biologinis draudimas yra pagrįstas, nes kaulų čiulpų donorinis mėginys valstybei gali kainuoti maždaug 40 000 eurų (ir tai tik tuo atveju, jei  bus rastas giminingas donoras). Imunologiškai tinkamas  virkštelės kraujo mėginys iš užsienio (Lietuvoje nėra valstybinio  virkštelės kraujo banko) kainuotų maždaug 20  000 eurų, o nuosavo virkštelės kraujo surinkimas ir saugojimas  20 metų kainuoja 10 kartų pigiau.

Palyginimui : virkštelės kraujo surinkimas, ištyrimas ir  5 metų saugojimas kainuoja kaip vienos šeimos atostogos užsienyje, tačiau į kurortą galima nuvykti bet kada, o pasiimti iš gamtos duodamą sveikatos garantiją - turite galimybę tik vieną kartą.

 

Priežastis Nr.6

Saugomos virkštelės kraujo ląstelės 100 proc. tiks mažyliui ir 75-25 proc. artimiausiems giminaičiams – broliams, sesėms, taip pat tėčiui ar mamai. Rasti kaulų čiulpų donorą, kuris imunologiškai tiktų ligoniui, labai sunku - atitikimo galimybė yra nuo  1:1 000 iki 1:1 000 000. Tačiau ši statistika pateikiama kalbant apie kraujo bei kitų imuninės sistemos ligų gydymą. Tuo tarpu, jau yra nustatyta, kad virkštelės kraujas, gydant neurodegeneracines ligas ar taikant jas kremzlinių defektų šalinimui gali būti  naudojamas visiems šeimos nariams.

 

Priežastis Nr.7

Virkštelės kraujo surinkimas visiškai neskausminga ir saugi procedūra ir mamai, ir kūdikiui. Surinkimą atlieka specialiai parengti medicinos darbuotojai, dalyvaujantys gimdyme  bet kurioje Lietuvos ligoninėje, gimdant natūraliai ar atliekant Cezario pjūvio operaciją.

 

Priežastis Nr.8

Imunologiniškai tinkamo donoro paieška gali tęstis mėnesius, o kartais ir metus, kuomet  svarbi gali  būti kiekviena diena. O išsaugotas virkštelės kraujas Kamieninių ląstelių banke šeimai atiduodamas, iš karto, kai tik atsiranda poreikis, tokiu būdu laimint gyvybiškai svarbų laiką.

 

Priežastis Nr.9

Virkštelės kraujo išsaugojimas - tai ir pirmoji vaikelio kraujo diagnostika, juk, iki to, kol kamieninės ląstelės bus padėtos ilgalaikiam saugojimui, virkštelės kraujo mėginys yra  ištiriamas dėl galimų infekcijų, ir, gavus teigiamus rezultatus, tėvai galės laiku kreiptis į medikus.

 

Priežastis Nr.10

Saugodami mažylio virkštelės kraują  mūsų Kamieninių ląstelių banke, Jūs galite būti tikri, jog  surinktas virkštelės kraujas yra apdorojamas ir saugomas pagal aukščiausios kokybės NETCORD standartus ir įdiegtą Kokybės vadybos sistemą, yra apdraustas, o prireikus -  iš karto gali būti panaudotas gydymui.