JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino klinikinių tyrimų protokolą, kuriuo remiantis tiriamas virkštelės kraujo kamieninių ląstelių poveikis kurtumo gydymui.
Tyrime dalyvauja 10 vaikų nuo 6 savaičių iki 18 mėnesių amžiaus, kuriems diagnozuotas įgytas kurtumas. Būtina sąlyga patekti į tiriamųjų grupę buvo paties vaiko gimdymo metu surinktas ir išsaugotas virkštelės kraujas. Tyrimų vadovas – gydytojas Sameris Fakri (Samer Fakhri) - otolaringologijos skyriaus profesorius, dirbantis Hermann ligoninėje Hiustone.
Viena iš 10-ties tiriamų dalyvių – 2-jų metukų Madelein Konor. Nėštumo metu jos motina užsikrėtė sunkia virusine infekcija, kuri kėlė gydytojų susirūpinimą ir baimę, jog gali būti pažeistos vaiko smegenys. Mažylė gimė kurčia, dėl klausos netekimo mergytė negalėjo pradėti kalbėti. Mergaitei sulaukus vienerių metų, jai buvo įstatytas klausos aparatas, tačiau tai nedavė laukiamų rezultatų: kalbos signalų suvokimas nepasikeitė.
2012 metų sausio mėnesį pirmą kartą pasaulyje buvo atlikta klausos atstatymo operacija. Jos metu buvo naudojamas gimdymo metu surinktas Madelein virkštelės kraujas, kuris buvo leidžiamas į vidinę ausį. Po pusės metų Madeleina pradėjo reaguoti į aplinkinius garsus ir atsiliepti į motinos balsą.
Virkštelės kraujo gydomųjų savybių tyrimai labai sparčiai auga (net nekalbant apie onkohematolgiją, kurioje virkštelės kraujas naudojamas jau 24 metus). Daugelyje šalių vykdomi tokių ligų, kurioms tradiciniai gydymo metodai nepadeda, tyrimai. Dabar šiame sąraše ir įgytas kurtumas.
Plačiau - ankstesniame straipsnyje bei abcnews.go.com