Mažų ląstelių – didelė vertė Pagrindinis - Naujienos - Klinikiniai tyrimai: Kamieninių ląstelių terapija saugi vaikų smegenų trauminiams pažeidimams gydyti
 
Atgal
 

Klinikiniai tyrimai: Kamieninių ląstelių terapija saugi vaikų smegenų trauminiams pažeidimams gydyti 2011-03-10

 

Neurosurgery žurnale, 2011 m. kovo mėnesio leidinyje, išspausdintas pranešimas pristatantis klinikinių tyrimų rezultatus, taikant kamieninių ląstelių terapiją vaikų smegenų trauminiams pažeidimams gydyti. Tai yra pirmasis pranešimas apie klinikinius tyrimus, kurie buvo atlikti naudojant vienbranduoles (MNC) ląsteles žmogaus smegenų trauminių pažeidimų (TBI) atstatymui. Šis JAV atliktas tyrimas rodo, kad autologinių (paciento) vienbranduolių (MNC) ląstelių suleidimas yra saugus vaikų smegenų trauminių pažeidimų gydymo  metodas.

 

Šis tyrimas taip pat pradėtas atlikti naudojant ir virkštelės kraujo kamienines ląsteles. Nuo 2011 Sausio TBI ligoniams atliekami klinikiniai tyrimai Teksaso Sveikatos mokslo Centre, Hiustone. Plačiau

 

Nors kaulų čiulpų klinikiniai tyrimai buvo atliekami siekiant nustatyti procedūros saugumą, tačiau buvo nustatyta ir smegenų audinių struktūrų apsauga, bei žymūs pacientų funkciniai ir neurofiziologiniai pagerėjimai, tokie kaip pažinimo funkcijos, apdorojimo greičio, darbinės atminties (klausymo sugebėjimai), geri judėjimo sugebėjimai ir kalbėjimo atminties pagerėjimai. Tyrimo metu nebuvo nustatyti jokie neigiami kamieninių ląstelių terapijos aspektai.

 

Kadangi, tyrėjai nustatė, kad toks gydymas yra saugus, jų gauti rezultatai suteikia vlilties tolimesniuose, II stadijos klinikiniuose tyrimuose, kurių metu bus vertinamas šio gydymo efektyvumas.

 

Šiuo metu nėra jokių plačiai taikomų terapijų galinčių atstatyti, pakeisti smegenų ląstelių pažeidimus. Tačiau šis tyrimas atskleidžia dideles galimybes ir viltis trauminių smegenų pažeidimų gydyme. Taip pat, autologinių ląstelių panaudojimas atmeta rizikas, su kuriomis susiduriama gydymui naudojant svetimas, donorines ląsteles. Tokiu būdu šio gydymo strategija remiasi kamieninių ląstelių, išskirtų iš kaulų čiulpų ar virkštelės kraujo, panaudojimu.