Mažų ląstelių – didelė vertė Pagrindinis - Tyrimas: Hematopoetinių kamieninių ląstelių transplantacijos tikimybė (JAV)
 
Atgal
 
Tyrimas: Hematopoetinių kamieninių ląstelių transplantacijos tikimybė (JAV) 2009-02-17

Hematopoetinių (kraujodaros) kamieninių ląstelių transplantacija yra efektyvus daugelio pavojingų ligų gydymo būdas. Priklausomai nuo ligos ir planuojamo gydymo strategijos, naudojamos paties paciento (autologinės) arba donoro (alogeninės) kamieninės ląstelės. Šiuo metu, ląstelės transplantacijai yra išgaunamos iš kaulų čiulpų, periferinio kraujo arba virkštelės kraujo.

Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) 2008 metais atliktas tyrimas, kurio tikslas –įvertinti, kokia yra kamieninių ląstelių panaudojimo gydymui tikimybė priklausomai nuo žmonių amžiaus, lyties bei rasės. Tyrime naudotos hematopoetinės kamieninės ląstelės, išgautos iš visų ankščiau minėtų šaltinių.

Tyrimo eigoje buvo nustatyta, kad kamieninių ląstelių panaudojimo tikimybė JAV yra kur kas didesnė nei buvo manyta ankščiau (nuo 1:2 700 iki 1:200 000). Pagal atlikto tyrimo rezultatus, vien tik autologinių kamieninių ląstelių panaudojimo tikimybė JAV yra 1 :400, alogeninių – 1:400, o naudojant arba autologines arba alogenines kamienines ląsteles, jų panaudojimo tikimybė padidėja iki 1:200.

Gauti tyrimų duomenys parodė, kad žmonėms, iki 20 metų amžiaus, daugiausia kamieninių ląstelių transplantacijų atlikta sergantiems leukemija bei neuroblastoma. Vyresniems (nuo 20 iki 70 metų) kamieninių ląstelių terapija taikyta daugiausia sergantiems leukemija, Ne-Hodžkino limfoma bei daugybine mieloma. Natūralu, kad kamieninių ląstelių poreikis didėja su amžiumi ir sparčiai kyla nuo 40 metų. Nustatyta, kad tarp keturiasdešimtmečių ir vyresnių, daugiau transplantacijų buvo atlikta vyrams nei moterims.

Šaltinis: "Lifetime Probabilities of Hematopoietic Stem Cell Transplantation in the U.S." J.J. Nietfield et al, Biology of Blood and Marrow Transplantation 14:316-322(2008)