Midlende medikai išgelbėjo gyvybę mokytojai, susirgusiai mirtina agresyvia leukemijos forma atskraidindami virkštelės kraujo ląsteles per pusę pasaulio - iš Australijos.
Naujas gydymo būdas, kuriam Heartland‘o Ligoninės hematologai panaudojo virkštelės kraują, suteikia naują viltį pacientams, sergantiems kraujo vėžiu; daugelis jų jau mirė taip ir nesulaukę tinkamo kaulų čiulpų donoro.
Po keturių chemoterapijos kursų Paulinai Slater, 65 metų mokytojai pensininkei buvo atlikta dviejų virkštelės kraujo vienetų transfuzija, kadangi tinkamo kaulų čiulpų donoro rasti nepavyko.
Užšaldytos kamieninės ląstelės buvo atsiųstos į Heartland‘ą iš virkštelės kraujo banko Australijoje. Specialaus prietaiso pagalba ląstelės buvo atšildytos, perkeltos į specialų tirpalą bei suleistos į Paulinai Slater į veną, panašiai kaip tai atliekama transfuzijos metu. Patekusios į organizmą, ląstelės „įsikūrė“ „kraujo fabrike“ ir sveikos ląstelės atstatė ligos paveiktus kaulų čiulpus.
„Anksčiau, jeigu mums nepavykdavo rasti donoro, mes atsidurdavome padėtyje be išeities, tačiau dabar paiešką vykdėme ir per virkštelės kraujo donorų registrą. Iki šiol, virkštelės kraujas buvo transplantuojamas tik vaikams, kadangi jame yra ribotas kiekis kamieninių ląstelių, kurio dažnai suaugusiam žmogui nepakanka. Bet Amerikoje atlikti tyrimai parodė, kad apjungus dviejų virkštelės kraujo vienetų ląsteles, jų suaugusiam žmogui pakanka. Mes radome du tinkamus virkštelės kraujo vienetus Australijoje ir liepos 30 d. atlikome transplantaciją. Per 6 sav. ponios P.Slater kraujo ląstelių rodikliai sparčiai pagerėjo. Tai bus taikoma pacientams, kuriems nėra kito pasirinkimo ir susirgimas yra mirtinas. Tai kol kas yra eksperimentinis gydymo būdas“ – teigė 20 metų patirtį turintis transplantologas Dr. Milligan‘as.
P.Slater ūmi mieloidinė leukemija buvo diagnozuota sausio mėn. Ji jau buvo praradusi viltį pagyti.
Šaltinis: Birmingham Post, 2008 m. lapkričio 14 d.